House with 5 bedrooms and 5 bathrooms of 910m² in Costa Del Sol (N142X632)
Description
View original
LUXURIOUS VILLA MED HAVUDSIGT OG TOPFACILITETER INDEN FOR GÅAFSTAND TIL LA CALA DE MIJAS
Oplev denne fuldt renoverede villa med 5 soveværelser og 5 badeværelser, kun ti minutters gang fra det livlige centrum af La Cala de Mijas. Villaen blev bygget i 2008, og i de sidste 2 år er alt blevet fuldstændig renoveret, men atmosfæren og den originale karakter kommer stadig til sin ret. Dette, sammen med de høj-kvalitets afslutninger, gør dette til en villa fyldt med komfort, der tilbyder alt, hvad du kunne ønsker dig.
Træd ind i villaen gennem en imponerende trædør og gå gennem den forreste have med fontæne til hovedindgangen. Den rummelige hal med lysekrone og højt loft tilbyder straks en betagende udsigt over havet. Den lyse stue, med delvist åbent køkken med luksus Siemens apparater og en kogeø, har en terrasse i fuld længde for optimal lys og havudsigt.
Også på stueetagen er der et separat toilet og et rummeligt soveværelse med walk-in garderobe og ensuite badeværelse.
Der er en elevator for nem adgang til alle etager, men selvfølgelig kan du også nå både kælderen og øverste etage via trappen.
På øverste etage er der 2 rummelige soveværelser, begge med ensuite badeværelse. Igen er der en smuk havudsigt, og begge soveværelser giver adgang til en stor tagterrasse. Der er også et separat kontorlokale på denne etage.
Kælderen må bestemt ikke glemmes, og vi vil forklare dig hvorfor!
Kælderen er et alsidigt rum med en bar, en indendørs swimmingpool, et fitnessrum, et studio med badeværelse, køkken og privat indgang, et kontorlokale, et bryggers, badeværelse, opbevaringsrum og en garage med plads til 3 biler.
I denne bar har du dit eget festlokale derhjemme! Baren er udstyret med en professionel ølkran, køleskabe, glaspartier og et billardbord.
Ved siden af dette rum er den opvarmede indendørs swimmingpool, som er udstyret med brusere og toilet.
Den indendørs pool har en automatisk affugter.
I vandinstallationen er der en vandblødgører til den fulde forsyning af alt vand i alle rum.
Både kælderen og stueetagen giver adgang til en have på 375m2. Denne er også nyrenoveret, inklusive frugttræer og et sprinklersystem. Den smukke saltvand swimmingpool, med separat bruser, er også blevet fuldstændig omfliset, og om aftenen skaber belysningen i både poolen og fontænen en smuk atmosfære.
Vi taler om en villa, der er blevet fuldstændig renoveret:
• Nyt køkken og 5 nye badeværelser
• Fuldstændig fornyede vandrør og elektriske installationer
• Haven er blevet redesignet
• I alt er der installeret 7 nye plast skydedøre
• Villaen er blevet fuldstændig pudset og malet, indvendigt og udvendigt
• Nye elektriske markiser og gulvvarme i hele villaen
Endelig; Der er elektriske persienner overalt for ekstra komfort og villaen har også et avanceret alarmsystem og kamerasystem for optimal sikkerhed.
Oplev ultimativ komfort og luksus i denne unikke villa. Bestil en fremvisning i dag!


