skip to Main Content

Apartment with 2 bedrooms and 2 bathrooms of 114m² in Costa Del Sol (N145ZY3X)

Description

Automatisk oversættelse ved hjælp af AI
View original

Ny udvikling: Priser fra €644.000 til €1.200.000. [Soveværelser: 2 - 3] [Badeværelser: 2 - 3] [Bygget størrelse: 114m2 - 153m2].
Beliggende kun 500 meter fra stranden, omfatter denne eksklusive boutique-udvikling, designet af den anerkendte arkitekt Maiz & Diaz, 24 moderne boliger, der blander stil og komfort med en betagende udsigt over Middelhavet. Beliggende i den stille enklave Buenas Noches, mellem Estepona og Casares, tilbyder denne skjulte perle en mere fredelig og eksklusiv beliggenhed.

Området er kendt for Playa de la Galera, en rolig sandstrand nær Bahía Dorada, der overses af det historiske Torre de la Galera. Den privilegerede beliggenhed giver nem adgang til vandsport, kystvandrestier og anerkendte golfbaner i nærheden.

Boligerne spænder fra stuelejligheder med private haver til rummelige midterste enheder med havsigtende terrasser og penthouselejligheder med store solterrasser. Hver ejendom er designet til at maksimere det naturlige lys, med åbne indretninger, vinduer fra gulv til loft, og en problemfri indendørs/outdoor-livsstil. Interiørerne har fuldt udstyrede køkkener med moderne apparater, storformat porcelænsfliser, og høj kvalitet af finish overalt. Dobbeltglasede vinduer sikrer termisk og akustisk isolering, og bygningens design fremmer energieffektivitet.

Beboerne kan slappe af i smukt anlagte haver, nyde havudsigten fra poolområdet eller forblive aktive i det fuldt udstyrede fitnesscenter. Med elegant arkitektur og en usammenlignelig beliggenhed tilbyder det en perfekt balance mellem ro, komfort og moderne middelhavsliv.

BYGGERIET STARTER: Q3 2024
AFSLUTNING AF BYGGERIET: Q4 2026

Setting

Close to shops • Close to sea • Close to town

Views

Sea • Beach • Panoramic • Garden • Pool

Features

Covered terrace • Fitted wardrobes • Private terrace • Solarium • Gym • Ensuite bathroom • Double glazing

Kitchen

Kitchen-lounge
Nothing to display.
Nothing to display.

Condition

New construction

Estepona, Costa Del Sol

114 m²

2

26 m²

2

€ 644,000

Mere information

Andre ejendomme du måske kunne lide...

Havudsigt
CASARES
2
2
107 m²

€ 620,000

Nær strand Havudsigt
FUENGIROLA
2
2
97 m²

€ 634,000

Nær golf Havudsigt
LA ALCAIDESA
1
2
97 m²

€ 643,000

close