skip to Main Content

House with 6 bedrooms and 6 bathrooms of 647m² in Costa Del Sol (N1604446)

Description

Automatisk oversættelse ved hjælp af AI
View original

Ny udvikling: Priser fra €6.400.000 til €6.500.000. [Soveværelser: 6] [Badeværelser: 6] [Bygget størrelse: 647m2].
Beliggende i Lomas de Marbella Club, en prestigefyldt urbanisering på den Gyldne Mil. Det er en meget rolig enklave med direkte adgang fra AP-7 motorvejen til alle interessante steder i byen og på Costa del Sol.

Privilegeret beliggenhed, der placerer dem 10 minutter fra centrum af Marbella, 40 km fra Malaga International Airport, 50 km fra AVE stationen og 85 km fra Gibraltar Airport.

Den indhegnede urbanisering Las Lomas del Marbella Club betragtes som elite og er en af de bedste adresser i det sydlige Spanien. Det er et af de mest populære luksuriøse boligområder i Marbella, der bevarer sit elegante og originale udseende, med rummelige og perfekte grønne områder, 24 timers sikkerhed, livskvalitet og arkitektur.

Dens beliggenhed nord for den Gyldne Mil, overfor Puente Romano og tæt på den Royale Moské med sin imponerende andalusiske arabiske arkitektur, gør det til et privilegeret område.

Denne urbanisering tiltrækker alle former for lokale og internationale berømtheder, spanske adelsfolk og europæiske eliter, og er en meget eksklusiv urbanisering med de dyreste villaer og herregårde i området. På den anden side er urbaniseringen tæt på et mytisk 5* hotel, Michelin-stjernede restauranter, talrige golfbaner og internationale skoler, Marbella og Puerto Banús. Bredt udvalg af modebutikker, restauranter og natteliv.

Fire villaer er designet med de højeste standarder for kvalitet og luksus, der inkorporerer energisystemer og egenskaber ved den mest avantgarde arkitektur. Skønhed, elegance og komfort karakteriserer disse sydvendte villaer, både i klassisk og moderne udseende, med overlegen kvalitet og exceptionelle materialer.

Hver villa er godt proportioneret i forhold til layout, fordelt over 3 niveauer og en tagterrasse for at skabe en eksklusivt stilfuld 6-værelses bolig med flere underholdningsområder.

Når man træder ind i villaen, har stueetagen et stort rum opdelt i flere områder. Det fuldt udstyrede køkken med avancerede apparater har en skræddersyet ø.

  1. sal består af 3 værelser med badeværelser og walk-in closets en-suite. Master bedroom med adgang til den store terrasse har en spektakulær udsigt over poolen og havet.

Den attraktive kælder har parkeringsplads til 3 biler, et vaskeri, et skidt køkken, og direkte elevator adgang til køkkenet i stueetagen. Desuden er der på dette niveau 3 flere værelser perfekte til gæster.

Setting

Close to golf • Close to shops • Close to town • Close to schools • Close to marina

Views

Sea • Mountain • Panoramic • Garden • Pool

Features

Covered terrace • Lift • Fitted wardrobes • Near transport • Private terrace • Solarium • Utility room • Wood flooring • Marble flooring • Jacuzzi • Double glazing • Domotics • Basement

Kitchen

Fully fitted • Kitchen-lounge
Nothing to display.

Security

Alarm system • 24 hour security

Parking

Underground • Garage • More than one • Private

Condition

Excellent • New construction

The Golden Mile, Costa Del Sol

647 m²

6

284 m²

6

€ 6,400,000

Mere information

Andre ejendomme du måske kunne lide...

Havudsigt Egen pool
BENAHAVÍS
5
5
811 m²

€ 6,495,000

Havudsigt Egen pool
BENAHAVÍS
5
5
1277 m²

€ 6,695,000

close