House with 6 bedrooms and 6 bathrooms of 890m² in Costa Del Sol (N1653400)
Description
View original
URB. LA CERQUILLA, NUEVA ANDALUCIA, MARBELLA
En fantastisk, nyrenoveret villa med en perfekt fusion mellem moderne design og andalusisk stil. Beliggende i det eftertragtede boligområde La Cerquilla. Sydvendt med udsigt til La Concha. Privat og stille. Tæt på alle bekvemmeligheder og golfklubberne Las Brisas og Los Naranjos.
Hovedetage: Entréhal, stort opholdsrum med pejs og høje lofter, spisestue med et åbent plan fuldt udstyret køkken med Siemens og Neff apparater og en underholdningsbar område. Fire gæsteværelser med egen badeværelse, kontor, gæstetoilet, vaskerum. Adgang til de overdækkede og åbne terrasser fra opholdsområderne til haven og poolområdet.
Første etage: Master bedroom med eget badeværelse og omklædningsområde med direkte adgang til terrassen.
Nederste etage: Underholdningsområde, vinkælder, biograf, træningsrum, garage til 6 biler og opbevaring. Separat fuldt udstyret gæste- eller medarbejderlejlighed.
Smukke modne haver, udendørs chill område med grill og en dejligt størrelse opvarmet pool. Møblerne er til forhandling.
Et fantastisk hjem, et man skal se!


