skip to Main Content

House with 4 bedrooms and 4 bathrooms of 554m² in Costa Del Sol (N2104X4X)

Description

Automatisk oversættelse ved hjælp af AI
View original

Ny udvikling: Priser fra €3.995.000 til €3.995.000. [Soveværelser: 4] [Badeværelser: 4] [Bygget størrelse: 554m²].
Beliggende i hjertet af La Panera, et af Esteponas mest lovende og sofistikerede boligområder, er villaen placeret i et privilegeret naturligt miljø, hvor ro, privatliv og livskvalitet bliver de definerende elementer.

Omkranset af prestigefyldte golfbaner og beskyttede grønne områder, skiller La Panera sig ud for sin eksklusive atmosfære og lave bygningstæthed, hvilket sikrer privatliv og åbne udsigter. Dens fremragende beliggenhed giver nem adgang på få minutter til Puerto Banús, Marbella og Estepona centrum, samt anerkendte strandklubber, gourmetrestauranter, internationale skoler og alle de faciliteter, der kræves for en raffineret og ubesværet middelhavslivsstil.

Denne villa ligger på en grund på 2.333 m² og har et samlet etageareal på 554 m², fordelt over tre etager, bestående af fire soveværelser, fire badeværelser og et separat toilet.

Villaen skiller sig ud ved en arkitektur defineret af samspillet mellem volumener og kombinationen af materialer, hvilket skaber en stærk og karakteristisk identitet.

Dens moderne linjer tilpasser sig terrænet, hvilket genererer forskellige niveauer og udendørs rum, der beriger hjemmet og forstærker dets tilstedeværelse i landskabet.

Hvert element er designet til at give dybde, rytme og en klar arkitektonisk karakter.

Interiørerne i villaen afspejler det samme arkitektoniske sprog, med åbne rum anlagt på en flydende og naturlig måde.

De primære opholdsområder forbinder med terrasserne og udsigterne, mens naturligt lys og visuel kontinuitet skaber en følelse af åbenhed og dynamik.

Omhyggeligt udvalgte materialer bringer varme og balance til et moderne og elegant miljø.

Setting

Close to port • Close to sea • Urbanisation

Views

Sea • Mountain • Panoramic

Features

Covered terrace • Private terrace

Kitchen

Fully fitted
Nothing to display.

Security

24 hour security

Parking

Covered • More than one • Private

Condition

New construction

Estepona, Costa Del Sol

554 m²

4

0 m²

4

€ 3,995,000

Mere information

Andre ejendomme du måske kunne lide...

Nær by Havudsigt Egen pool
BENAHAVÍS
4
4
561 m²

€ 3,995,000

Nær golf Havudsigt Egen pool
SAN ROQUE
4
4
562 m²

€ 3,895,000

Nær golf Bjergudsigt Egen pool
BENAHAVÍS
5
5
539 m²

€ 3,950,000

close