skip to Main Content

House with 4 bedrooms and 5 bathrooms of 552m² in Costa Del Sol (N210Y056)

Description

Automatisk oversættelse ved hjælp af AI
View original

Ny udvikling: Priser fra €2.795.000 til €3.295.000. [Soveværelser: 4] [Badeværelser: 5] [Bygget størrelse: 552m2].
Belægnet i de bakkede højder i Mijas, kun få øjeblikke fra den velkendte La Cala Golf Resort, præsenterer denne eksklusive samling af kun tre luksusvillaer en sjælden mulighed for at eje et hjem i et af Costa del Sols mest prestigefyldte boligområder.

Beliggende i nem afstand fra en af Europas førende golfdestinationer, der huser tre 18-huls mesterskabsbaner, et luksushotel, verdensklasse spa, og fremragende fritidsfaciliteter, er disse exceptionelle hjem designet til at levere privatliv, sofistikering og en uovertruffen livsstil.

Hver villa er omhyggeligt udformet med en enestående fornemmelse af plads, lys og arkitektonisk harmoni. Det moderne design komplementeres af omhyggeligt udvalgte premium materialer og finish igennem hele villaen, hvilket skaber elegante hjem, der er både iøjnefaldende og ubeskriveligt komfortable. Lækre indendørsarealer, rummelige udendørs opholdsområder og smukke omgivelser kombineres for at tilbyde den perfekte balance mellem luksus og praktisk nytte.

Købere kan vælge mellem tre individuelle villaer med varierende færdiggørelsesdatoer, herunder en nøgleklar bolig tilgængelig med det samme, en anden villa planlagt til færdiggørelse i cirka september 2026, og en tredje forventet færdig i cirka juni 2027.

Mijas fortsætter med at være en af de mest eftertragtede beliggenheder på Costa del Sol, der kombinerer traditionel andalusisk charme med moderne infrastruktur og bekvemmelighed. Fra mesterskabs golfbaner og smukke strande til internationale skoler, fin dining og fremragende transportforbindelser, herunder Málaga Lufthavn og Marbella, tilbyder området alt efter behov for både permanent boende og luksusferier.

La Cala Golf Resort forbliver en af regionens mest etablerede og respekterede destinationer, som strækker sig over 400 hektar malerisk landskab. Beboere drager fordel af tre mesterskabs golfbaner, et luksus spa-hotel, restauranter, sportsfaciliteter og 24-timers sikkerhed, alt sammen i en fredelig naturlig atmosfære kun få minutter fra den middelhavske kyst.

Med kun tre villaer tilgængelige repræsenterer denne boutique udvikling en enestående mulighed for at sikre sig et luksushjem i en af Costa del Sols mest ønskværdige lokationer.

Setting

Close to golf

Views

Garden • Pool

Features

Covered terrace • Private terrace • Solarium • Sauna • Storage room • Ensuite bathroom • Basement
Nothing to display.

Parking

Underground • Garage • More than one • Private

Condition

New construction

La Cala Golf, Costa Del Sol

552 m²

5

0 m²

4

€ 2,795,000

Mere information

Andre ejendomme du måske kunne lide...

Nær strand Havudsigt Egen pool
NEW GOLDEN MILE
4
6
550 m²

€ 2,900,000

Nær strand Egen pool
ESTEPONA
4
4
485 m²

€ 2,695,000

Nær strand Havudsigt Egen pool
ESTEPONA
4
4
403 m²

€ 2,750,000

close