skip to Main Content

House with 4 bedrooms and 4 bathrooms of 987m² in Costa Del Sol (N211364Y)

Description

Automatisk oversættelse ved hjælp af AI
View original

Rustik ejendom ideel som Landturisme indkvartering.
Beliggende i en meget smuk omgivelser, ved bredden af Arroyo de La Ventilla og et par meter fra den hvide landsby Arriate, 5 kilometer fra den historiske by Ronda.
Ejendommen har to skøder og to tydeligt adskilte dele, en på hver bred af åen:

  • På den ene side har vi en gård med et areal på mere end 2 hektar, hvor der tidligere var et melmølle, med to stenhjul. Den ene er fuldstændig renoveret til bolig, bestående af to identiske huse, med en stueetage og en øverste etage, forbundet af den øverste etage. Hvert hus har en stue med pejs, køkken, to soveværelser med indbyggede garderober, et badeværelse og en fantastisk veranda. Den anden har kun fået renoveret taget og smedejernet, der adskiller de to etager.
  • På den anden side af åen ligger den anden gård med et areal på ca. 6.500 m2, hvor der tidligere var en olivenmølle, der brændte ned, og som i øjeblikket indeholder følgende bygninger:
    • Stueetage ejendom til Bar Café med køkken og lager. Det har en bygget areal på ca. 215 m2.
    • Stueetage ejendom, med ca. 108 m2 bygget og også brugt som Bar Café, lounge, 2 lagerrum og 2 toiletter.
    • Ejendom på 70 m2, fordelt på to etager: kælderetage til opbevaring og stueetage til toiletter.
    • Under parkeringsområdet er der et område til opbevaring med 80 m2 bygget.
    • Udenomsområder: indgangspatio til parkering, et centralt patio og en som Terrasse med en bar og en scene.

Ejendommen med næsten 1.000 m2 bygget tilbyder mange muligheder som Landindkvartering, på grund af sin nærhed til byen og de smukke omgivelser, den er placeret i. Også velegnet som familiebosted og til landturisme og hotelvirksomhed, enten regelmæssigt eller til arrangementer (fejringer, retræter, koncerter, aktiverende turistaktiviteter, m.m.)
Kort sagt, en fantastisk ejendom med mange muligheder.
Anmod om yderligere information uden forpligtelser.

Features

Fitted wardrobes • Private terrace • Utility room • Basement
Nothing to display.
Nothing to display.

Arriate, Costa Del Sol

987 m²

4

0 m²

4

€ 665,000

Mere information

Andre ejendomme du måske kunne lide...

Nær strand Bjergudsigt
ESTEPONA
5
4
189 m²

€ 636,000

Nær strand
ESTEPONA
4
3
125 m²

€ 635,000

Nær strand Havudsigt Egen pool
NUEVA ANDALUCÍA
4
3
169 m²

€ 635,000

close