skip to Main Content

Apartment with 3 bedrooms and 2 bathrooms of 148m² in Costa Del Sol (N2130403)

Description

Automatisk oversættelse ved hjælp af AI
View original

Smukt renoveret 3-værelses lejlighed med golf, pool og havudsigt i Riviera del Sol

Beliggende i det eftertragtede Mijas Golf House kompleks i Riviera del Sol, kombinerer denne smukt præsenterede 3-værelses, 2-badeværelses lejlighed stilfulde moderne interiører, en rummelig terrasse og attraktive udsigt over den fælles pool og golfbane mod Middelhavet.

Ejendommen er smagfuldt renoveret overalt og tilbyder en lys, moderne stemning. Den rummelige stue- og spisestue nyder godt af masser af naturligt lys og åbner direkte op til en stor overdækket terrasse, der giver en fremragende udvidelse af opholdsrummet og en ideel ramme for udendørs spisning, underholdning eller blot afslapning i Costa del Sols solskin.

Fra terrassen er der dejlige åbne udsigt over den fælles swimmingpool og de anlagte omgivelser, hen over golfbanen og mod havet i det fjerne.

Det moderne åbne køkken er afsluttet til en høj standard, med slanke hvide skabe, integrerede apparater, generøse arbejdsflader og masser af opbevaringsplads. Ejendommen drager også fordel af en separat lukket utility terrasse, der giver et praktisk vaskerum og ekstra opbevaringsområde.

Der er tre soveværelser og to moderne badeværelser, hvoraf det ene er en-suite. Masterværelset tilbyder fremragende garderobeplads og sit eget private en-suite badeværelse, mens de to yderligere soveværelser giver komfortabel indkvartering til familie eller gæster. Begge badeværelser er stilfuldt renoveret med moderne marmor-effekt fliser og moderne walk-in brusere.

Lejligheden præsenteres i fremragende stand og har attraktive marmorgulve, aircondition og masser af naturligt lys i hele.

En særligt værdifuld tilføjelse er parkeringen. Ejendommen sælges med to private parkeringspladser, mens komplekset også tilbyder masser af besøgsparkering til familie og gæster. Et privat lager rum er også inkluderet.

Beboere kan nyde den attraktive fælles swimmingpool og haver, alt sammen inden for et veletableret boligkompleks. Golfbaner, restauranter, butikker, supermarkeder og strande i Costa del Sol er inden for rækkevidde, med La Cala de Mijas og Marbella kun en kort køretur væk.

En fremragende mulighed for enhver, der søger en permanent bolig, feriehjem eller investerings ejendom i Riviera del Sol, som kombinerer moderne interiører, generøs udendørs plads, fremragende parkering og smukke golf-, pool- og havudsigter.

Setting

Close to golf • Urbanisation

Views

Sea • Mountain • Golf • Country • Pool

Features

Covered terrace • Lift • Fitted wardrobes • Near transport • Private terrace • Storage room • Ensuite bathroom • Access for people with reduced mobility • Double glazing

Furniture

Fully furnished

Kitchen

Fully fitted
Nothing to display.

Security

Gated complex • Entry phone • Safe

Parking

Underground • More than one

Orientation

South

Condition

Excellent

Riviera del Sol, Costa Del Sol

148 m²

2

50 m²

3

€ 429,000

Mere information

Andre ejendomme du måske kunne lide...

Bjergudsigt
MIJAS
3
2
150 m²

€ 410,000

MÁLAGA CENTRO
3
2
104 m²

€ 409,750

Nær strand
LOS BOLICHES
3
2
101 m²

€ 409,000

close