House with 3 bedrooms and 3 bathrooms of 276m² in Costa Del Sol (N214505Y)
Description
View original
SKØN FRIHEDSSTOREFAMILIE VILLA i det populære boligområde Buena Vista med FANTASTISKE PANORAMUDSIGTER, der vil tage pusten fra dig!! Vestvendt og med uinterromperede åbne udsigter over kysten, Fuengirola, Middelhavet og bjergene der ligger forude. På en klar dag kan du også se den marokkanske kyst.
Huset er fordelt over to etager og har brug for generelle renoveringer. Bygget i 2003.
HOVEDPLAN:
Entré. Stue med dansk pejs og adgang til en solrig terrasse (med markiser), der tilbyder spektakulære udsigter over landskabet og de omkringliggende bjerge; masser af naturligt lys. Dobbelt vinduer. Fuldt udstyret rustik køkken med glaskeramisk bordplade og opvaskemaskine. Alt er elektrisk. Fører til stort solrigt multifunktionsrum, der aktuelt bruges som kontor eller anden spiseplads. Dette store solarium har glasgardiner hele vejen rundt. Opbevaringsskab. Der er et soveværelse og et fuldt badeværelse på denne hovedetage. Marmor gulve overalt. 8 solcellepaneler hjælper med at spare meget på energiforbruget. Husholdningsvand opvarmes også af solpaneler.
UNDERETAGE: 2 yderligere soveværelser med skabe + 1 fuldt badeværelse. Der er indbyggede skabe og split varm/kold aircondition enheder. Rullegardiner på hovedvinduerne. Gulvene er laminated i træimitation.
Fra hovedniveauet er der trin foran, der fører ned til et stort privat opbevaringsrum, den store gang er oplyst og ventileret af et ovenlysvindue. Der er en UAFHÆNGIG GÆSTELEJLIGHED med eget badeværelse og tekøkken. A/C varm+kold. Adgang til rummelig solrig terrasse. Ideel til grillfester og "al fresco" spisning. Perfekt til at leje ud!! Nogle arealer rundt om den sydlige del af ejendommen har frugttræer, cypresser og palmer (til privat brug, men ikke registreret). Parkeringsplads i indkørslen og på den fælles vej.
Fællesskabet er velholdt, i et dejligt gated kompleks beliggende kun 6 minutter fra Mijas Pueblo og 10 minutter til de lokale strande i Fuengirola. 25 minutter til den internationale lufthavn.
Den konstruerede areal er 276 m2 i alt. Gæstelejlighen: 57 m2.
IBI-rate: 635 € pr. år og fællesudgifterne er: 15 € pr. måned.
Afstande:
Strand: 8-11 min kørsel
Mijas Pueblo: 6 min kørsel
Fuengirola centrum: 8-15 min kørsel
Malaga Lufthavn: 25-30 min kørsel


