House with 3 bedrooms and 2 bathrooms of 167m² in Costa Del Sol (N2145436)
Description
View original
Beliggende i et veletableret gated community i Riviera del Sol, kombinerer dette rummelige hjørne rækkehus generøse indendørs og udendørs liv med middelhavskarakter, en turistlicens, tre fælles swimmingpools og parkering til to biler.
Det primære opholdsområde er en af ejendommens fremtrædende funktioner, med høje lofter og en åben galleriplads, der skaber et imponerende dobbelt så højt rum fyldt med naturligt lys. Store døre forbinder opholdsområdet direkte med den private have og terrasser, mens en pejs giver et naturligt fokuspunkt.
Opholdsstue, spisestue og det moderne køkken flyder komfortabelt sammen. Køkkenet har hvide skabe, træ-look bordplader, sorte apparater og en generøs morgenmadsbar.
Over stuen bruges den åbne galleriplads i øjeblikket som et hjemmekontor og læseområde, hvilket tilføjer værdifuld fleksibel plads uden at kompromittere dit hjems åbne karakter.
Ejendommen tilbyder tre soveværelser, to badeværelser og et gæstetoilet. To soveværelser og et badeværelse er placeret på indgangsniveauet, mens hovedsoveværelset er placeret separat på det primære boligniveau med direkte adgang til udendørsarealerne. Der er også et separat klæderum.
Privat udendørs område
Den private have og terrasse er omgivet af modne middelhavs- og tropiske planter, der skaber attraktive områder til udendørs spisning, afslapning og underholdning.
Et andet, mere afsondret haveområde tilbyder yderligere privatliv, mens den store tagterrasse giver yderligere plads til solbadning og nydelse af Costa del Sol-klimaet.
Fra de øverste udendørsområder er der udsigt til de omkringliggende bakker, Middelhavet og det attraktive andalusiske samfund.
Gated community
Den veletablerede boligudvikling tilbyder anlagte fælles haver og tre swimmingpools.
Sikker fælles garageparkering er tilgængelig til to biler, sammen med et privat opbevaringsrum.
Ejendommen har også fordel af en eksisterende turistlicens, der tilbyder yderligere fleksibilitet for købere, der ønsker at bevare muligheden for ferieudlejningsaktivitet.
Beliggenhed
Riviera del Sol er ideelt placeret mellem La Cala de Mijas og Calahonda, med strande, restauranter, supermarkeder, caféer, golfbaner og sportsfaciliteter inden for nem rækkevidde.
La Cala de Mijas er kun en kort køretur væk, mens Fuengirola og Marbella også er nemt tilgængelige. Fremragende vejforbindelser giver også bekvem adgang til AP-7 og Málaga Internationale Lufthavn.
Nøglefunktioner
Ca. 145 m² registreret bygget område
3 soveværelser
2 badeværelser + gæstetoilet
Separat klæderum
Dobbelt-højt opholdsområde
Åben galleriplads / hjemmekontor
Pejs
Moderne køkken
Privat have ca. 51 m²
Registreret terrasse ca. 23 m²
Stor tagterrasse
Turistlicens
3 fælles swimmingpools
Parkering til 2 biler
Privat opbevaringsrum
Strande og faciliteter i nærheden
Kort køretur til La Cala de Mijas
Nem adgang til Fuengirola, Marbella og Málaga Lufthavn
Privat have. Tagterrasse. Dobbelt-højt opholdsområde. Tre pools. Parkering til to biler. Turistlicens.


