Apartment with 3 bedrooms and 2 bathrooms of 274m² in Costa Del Sol (N2166YXX)
Description
View original
Unik penthouse i Huertas Viejas: 180 m², 100 m² terrasse, jacuzzi og udsigt
Nogle hjem måles i kvadratmeter, andre i øjeblikke. Denne penthouse bringer begge dele sammen, kun få minutters gang fra centrum af Coín.
Det første, der overrasker dig, er terrassen: omkring 100 m² til privat brug, fuldt møbleret og opdelt i forskellige områder. Diningsområde, afslapningsområde, jacuzzi og et komplet udendørs køkken med indbygget grill, vask og opbevaring. Alt med åben udsigt over dalen og bjergene.
Fra den lyse stue med spiseplads og pejs træder du direkte ud på terrassen, og skaber en naturlig forbindelse mellem inde og ude.
Ejendommen har 3 soveværelser, 2 badeværelser - et med hydromassagebadekar - og et stort uafhængigt klædeskab. Det har også alsidige rum, der i øjeblikket bruges som kontor, arbejdsområde og fitnessrum, der let kan tilpasses hver families behov.
Dagsområdet suppleres med et fuldt udstyret uafhængigt køkken, flere spisesteder - herunder et hyggeligt glaseret rum med store vinduer og udsigt over omgivelserne - og et uafhængigt vaskerum udstyret med vaskemaskine, tørretumbler, vask og opbevaringsenheder.
Når det kommer til komfort og effektivitet, har ejendommen zonestyret klimaanlæg via Airzone, opvarmning, en pejs og en vandblødgører. Den har også solpaneler og et batteri til lagring, sammen med en stor varmtvandsbeholder, der bruger aerotermisk energi. Et effektivt, bæredygtigt hjem med optimeret energiforbrug året rundt.
Som ekstra muligheder er der mulighed for at leje en parkeringsplads for €70 pr. måned eller købe en rummelig garage for et ekstra €50.000, der kan rumme to køretøjer, udstyret med en elbil-ladepunkt og et opbevaringsrum.
Kontakt os for mere information eller for at arrangere en fremvisning.


