skip to Main Content

House with 3 bedrooms and 3 bathrooms of 120m² in Costa Del Sol (N21X5436)

Description

Automatisk oversættelse ved hjælp af AI
View original

Vi præsenterer med glæde denne vidunderlige ejendom beliggende i Cortijo de Maza (Churriana), inden for et lille boligområde fyldt med ægte andalusisk charme. Rolig, velholdt og fuld af karakter, er det det perfekte hjem for dem, der søger livskvalitet, privatliv og en privilegeret boligindstilling.

Den fremragende beliggenhed gør det muligt at nyde et roligt miljø uden at give afkald på bekvemmeligheden ved at have alt tæt på. Ejendommen ligger kun 2 km fra Los Álamos-stranden, 1 km fra centrum af Churriana, og kun 8 minutter fra Málaga internationale lufthavn. Den er også omgivet af landdistrikter og naturskønne stier, hvilket gør det til et ideelt sted for gåture, motion eller blot for at nyde udendørslivet.

Huset er fordelt over tre rummelige og funktionelle etager, der tilbyder komfortable og alsidige boligområder for hele familien.

I stueetagen finder du en lys og rummelig separat stue, en indbydende spisestue i sit eget uafhængige rum, et generøst køkken, et fuldt badeværelse, et stort bryggers/pantry og et lille opbevaringsrum, der giver ekstra praktisk opbevaringsplads.

Første sal har to rummelige og fuldt udstyrede soveværelser, begge med indbyggede skabe og masser af naturligt lys, samt et fuldt badeværelse, der betjener dette niveau.

Den øverste etage har et imponerende 42 m2 åbent rum, som i øjeblikket er indrettet som soveværelse og privat opholdsområde, sammen med et fuldt badeværelse. Takket være størrelsen og layoutet tilbyder det utallige muligheder og kan endda omdannes til en selvstændig lejlighed, et gæste-suite, et hjemmekontor eller et eksklusivt fritidsområde.

Alle badeværelser er udstyret med moderne brusenicher, hvilket giver både komfort og praktikalitet.

Dette er en ejendom med en enormt potentiale, der skiller sig ud for sine generøse dimensioner, fremragende beliggenhed og rolige omgivelser, hvilket gør det til et ideelt valg både som fast bolig og som en investeringsmulighed.

Et unikt hjem, der kombinerer andalusisk charme, en privilegeret beliggenhed og bekvemmeligheden ved at have stranden, byen og alle de essentielle tjenester kun få minutter væk.

Bemærk venligst, at vores agenturgebyrer allerede er inkluderet i salgsprisen, så du ikke skal betale nogen administrations- eller ejendomsvurderingsgebyrer. I overensstemmelse med Dekret 218/2005 fra den Andalusianske Regionale Regering af 11. oktober, informerer vi dig om, at notargebyrer, tinglysningsgebyrer, ejendomsoverdragelsesskatter (ITP) og andre omkostninger, der er forbundet med salget, ikke er inkluderet i prisen. Oplysningerne, der gives, er kun til vejledning, er ikke bindende og har ingen kontraktværdi. Tilbuddet er underlagt fejl, prisændringer, tilgængelighed og/eller tilbagekaldelse fra markedet uden forudgående varsel. Disse oplysninger kan være ændret, men endnu ikke indarbejdet. Vi anbefaler at kontakte firmaet for at få de mest opdaterede oplysninger og/eller for at bekræfte de oplysninger, der er givet her.

Features

Covered terrace • Storage room

Furniture

Fully furnished

Kitchen

Fully fitted

Utilities

Drinkable water

Orientation

North west

Condition

Good

Málaga, Costa Del Sol

120 m²

3

0 m²

3

€ 335,000

Mere information

Andre ejendomme du måske kunne lide...

Nær by Bjergudsigt
MANILVA
3
3
140 m²

€ 319,000

Havudsigt
LOS PACOS
3
2
109 m²

€ 319,000

Havudsigt
MIJAS
3
2
108 m²

€ 319,000

close