skip to Main Content

Apartment with 2 bedrooms and 2 bathrooms of 124m² in Costa Del Sol (N22026X3)

Description

Automatisk oversættelse ved hjælp af AI
View original

Eksklusiv lejlighed i Jade Tower, Fuengirola
Vi er glade for at præsentere en moderne, ny lejlighed (bygget i 2024) i Jade Tower, en af de mest moderne og eftertragtede boligkomplekser i Fuengirola og en af de mest prestigefyldte adresser på hele Costa del Sol.
Beliggenhed
Komplekset ligger lige i hjertet af Fuengirola, kun ca. 300 meter fra stranden. Restauranter, butikker, fritidsfaciliteter og alle dagligdags fornødenheder er lige uden for døren. Málaga Internationale Lufthavn ligger kun 20 minutter væk.
Lejligheden
Lejligheden ligger på anden sal og tilbyder et samlet boligareal på 97 m². Et særligt højdepunkt er den generøse 19,6 m² balkon med delvis havudsigt, perfekt til morgenmad i solen, udendørs afslapning eller varme sommeraftener med udsigt over Middelhavet.
Den har to soveværelser og to badeværelser. Det elegante master bedroom har sit eget tilknyttede badeværelse. Den veldesignede planløsning og de store vinduer skaber et lyst og indbydende opholdsområde.
Det moderne designerkøkken åbner op til stuen, hvilket skaber et rummeligt og socialt opholdsmiljø. Høj kvalitetsfunktioner inkluderer også et smart home-system, et toilet med japansk brusefunktion i den nyeste generation og en vandblødgører.
Ejendommen kommer med to private parkeringspladser og et opbevaringsrum, en sand sjældenhed i central Fuengirola.
Nøglefunktioner
• Bygget i 2024, som ny
• 97 m² boligareal
• 19,6 m² balkon med delvis havudsigt
• 2 soveværelser
• 2 badeværelser
• Master bedroom med tilknyttet badeværelse
• Anden sal
• Designer køkken åbent til stuen
• Store vinduer og rigeligt naturligt lys
• Smart hjem-system
• Toilet med japansk brusefunktion i den nyeste generation
• Vandblødgører
• Ca. 300 m til stranden
• 20 minutter til Málaga Lufthavn
• 2 parkeringspladser inkluderet
• Opbevaringsrum inkluderet
• CCTV og smart adgangskontrol
Jade Tower – resort-lignende livsstil
Komplekset tilbyder sine beboere fælles faciliteter af højeste standard:
• Udendørs pool for voksne
• Børnepool
• Opvarmet indendørs pool
• Spa med sauna og jacuzzi
• Fuldt udstyret professionelt træningscenter
• Coworking område
• Privat biograf
• Gastro bar
• Landskabsplejede haver
• Sikkerhedstjeneste og smart adgangssystemer
En investering med fremtid
Med kun 116 luksuslejligheder og penthouses er Jade Tower en af de mest efterspurgte udviklinger på Costa del Sol. Dens centrale beliggenhed tæt på stranden, høj kvalitet faciliteter og begrænsede udbud gør denne lejlighed til en sjælden mulighed, hvad enten det er som hovedbolig, feriebolig eller langsigtet investering.
En særlig ejendom for dem, der søger det højeste niveau af livskvalitet, beliggenhed og stil i Fuengirola.

Setting

Close to sea • Close to town

Features

Covered terrace • Lift • Fitted wardrobes • Near transport • Private terrace • Gym • Sauna • Storage room • Jacuzzi • Double glazing • 24 hour reception

Furniture

Fully furnished

Kitchen

Fully fitted
Nothing to display.

Security

Gated complex • 24 hour security

Parking

Underground

Orientation

West

Condition

Excellent

Fuengirola, Costa Del Sol

124 m²

2

19 m²

2

€ 699,000

Mere information

Andre ejendomme du måske kunne lide...

Nær strand
ESTEPONA
3
2
120 m²

€ 665,000

Nær golf Havudsigt
NAGÜELES
3
2
119 m²

€ 665,000

Nær by Bjergudsigt
LOS ARQUEROS
3
2
108 m²

€ 664,500

close