Apartment with 3 bedrooms and 2 bathrooms of 85m² in Costa Del Sol (N2203YYY)
Description
View original
Lejlighed med Privat Tagterrasse og Plunge Pool i La Cala de Mijas
Denne smukke tre-værelses lejlighed har en exceptionel beliggenhed i La Cala de Mijas, kun fem minutters gang fra byens centrum og stranden.
Restauranter, caféer, barer, butikker og La Noria Golf ligger alle inden for nem gangafstand, mens Aldi og Carrefour praktisk er placeret lige over vejen. Marbella og Málaga Lufthavn kan nås på cirka 20-25 minutter med bil, hvilket gør dette til en ideel ejendom både som permanent bolig og som feriebolig.
Lejligheden har tre værelser, to badeværelser, et separat vaskerum og et lyst, åbent køkken og opholdsområde.
Fra stuen træder du direkte ud på en rummelig 30 m² terrasse, der er perfekt designet til udendørs liv. Terrassen tilbyder både et komfortabelt loungeområde og et udendørs spiseområde, samt et fuldt udstyret udendørs køkken med grill og køleskab.
En privat trappe fører op til det imponerende 40 m² tag-solarium, som er en af ejendommens højdepunkter. Her finder du din egen plunge pool, et skyggefuldt afslapningsområde og et dedikeret solbadningsområde - det perfekte sted at nyde Costa del Sol livsstilen i komplet privatliv.
Ejendommen inkluderer også to private parkeringspladser i kælderen og et stort opbevaringsrum.
Det sikrede beboelseskompleks tilbyder sikkerhed og fremragende fællesfaciliteter. Det attraktive poolområde inkluderer en stor swimmingpool, jacuzzi, flere solbadnings- og loungeområder, brusere og toiletter.
Offentlig transport er også let tilgængelig, med busforbindelser til Fuengirola og Marbella, samt en taxaholdeplads, som ligger kun et par hundrede meter fra lejligheden.
Med stranden, La Cala de Mijas bymidte, restauranter, shopping og golf alle inden for gåafstand, er dette en fantastisk mulighed i en af de mest eftertragtede beliggenheder på Costa del Sol.


