skip to Main Content

Apartment with 2 bedrooms and 2 bathrooms of 95m² in Costa Del Sol (N22XX415)

Description

Automatisk oversættelse ved hjælp af AI
View original

Moderne 2-værelses lejlighed i El Higuerón

Denne moderne lejlighed tilbyder en fremragende kombination af nutidigt design, komfort og middelhavsliv, beliggende i en af de mest eksklusive boligudviklinger i El Higuerón.

Lejligheden ligger på første sal og har et samlet bygget areal på 117 m², inklusive en rummelig 20 m² privat terrasse med behagelig udsigt over den fælles swimmingpool og de omkringliggende bjerge.

Indvendigt har lejligheden en lys og åben planløsning, med et generøst opholdsstue- og spisestueområde, der sømløst er forbundet til et moderne åbent køkken. Ejendommen består af to værelser, herunder et masterværelse med eget badeværelse, et andet fuldt badeværelse og et praktisk separat vaskerum.

Terrassen er en af ejendommens hovedattraktioner, der tilbyder masser af plads til et udendørs spiseområde og et komfortabelt loungeområde - den perfekte ramme til at nyde Costa del Sols vidunderlige klima året rundt.

Lejligheden sælges fuldt møbleret og klar til indflytning. Den inkluderer også to private parkeringspladser og et opbevaringsrum.

Beboerne får glæde af et eksklusivt og sikkert miljø med 24-timers sikkerhed, concierge-service, tropisk landskabspleje, en fælles swimmingpool, et udendørs jacuzzi og rummelige solbadningsområder.

Dens placering i El Higuerón giver en fremragende livskvalitet med restauranter, sportsfaciliteter, supermarkeder og andre bekvemmeligheder i nærheden. Stranden ligger kun få minutter væk, mens Fuengirola, Benalmádena, Málaga og Málaga International Airport alle er let tilgængelige.

En ideel ejendom både som permanent bolig eller som en ferielejlighed i et af de mest eftertragtede områder på Costa del Sol.

Setting

Close to sea • Close to town • Close to forest • Urbanisation

Views

Mountain • Garden • Pool

Features

Covered terrace • Lift • Fitted wardrobes • Private terrace • Solarium • Wifi • Storage room • Utility room • Ensuite bathroom • Access for people with reduced mobility • Jacuzzi

Furniture

Fully furnished

Kitchen

Fully fitted
Nothing to display.

Security

Gated complex • 24 hour security

Parking

Underground • Private

Orientation

South • South west

Condition

Excellent

Fuengirola, Costa Del Sol

95 m²

2

22 m²

2

€ 659,000

Mere information

Andre ejendomme du måske kunne lide...

Nær strand Havudsigt
LA ALCAIDESA
2
2
87 m²

€ 629,000

Nær strand Havudsigt
LOS BOLICHES
3
2
90 m²

€ 629,000

Nær strand Havudsigt
FUENGIROLA
3
2
119 m²

€ 629,000

close