skip to Main Content

House with 4 bedrooms and 5 bathrooms of 539m² in Costa Del Sol (N2YZ1242)

Description

Automatisk oversættelse ved hjælp af AI
View original

Denne storslåede villa i traditionel stil ligger i den eksklusive New Golden Mile, inden for det prestigefyldte El Presidente-community, kun 50 meter fra stranden og den nybyggede strandpromenade. Beliggenheden er exceptionel, omgivet af alle former for faciliteter og kun fem minutters kørsel fra Puerto Banús og ti minutter fra både Marbella og Estepona. Ejendommen ligger på en 1.275 m² grund og tilbyder 539 m² byggetareal, herunder 461 m² indendørs boareal og 80 m² terrasser, alle vendt mod syd for at sikre en exceptionel lyshed i løbet af dagen.

Når du træder ind i villaen, bliver du mødt af en rummelig og lys stue med store vinduer, der fylder rummet med naturligt lys og giver problemfri adgang til terrassen og den smukt vedligeholdte have. På dette niveau findes også et hyggeligt te-rum, et generøst køkken og spiseområde, et vaskerum, et soveværelse med eget badeværelse og walk-in garderobe samt et gæstebadeværelse. En stor garage og flere opbevaringsområder komplimenterer dette niveau.

Den øverste etage rummer de fire resterende soveværelser, alle særdeles rummelige, hver med eget badeværelse og direkte adgang til store terrasser, som nyder godt af den sydvendte orientering og behagelige åbne udsigter. Ejendommen skiller sig ud med sin charmerende traditionelle arkitektur, høje lofter, fremragende stand og rigeligt med naturligt lys i hver krog. Dette er et unikt hjem, perfekt som en familiebolig eller som en investeringsmulighed i en af de mest eftertragtede beliggenheder på Costa del Sol.

Derudover er det værd at fremhæve, at ejerskab af denne villa giver adgang til de omfattende faciliteter i El Presidente-boligkomplekset: fem swimmingpools, herunder en opvarmet pool åben året rundt, samt tennis- og padelbaneanlæg, som ikke kun beriger den daglige livsoplevelse, men også øger ejendommens appel som en investering til ferieleje eller som et luksuriøst sommerhus.

Setting

Beachside • Close to golf • Close to shops • Close to sea • Close to town • Close to schools • Close to forest

Views

Mountain • Garden • Pool • Street

Features

Covered terrace • Fitted wardrobes • Near transport • Private terrace • Storage room • Utility room • Ensuite bathroom • Marble flooring • Double glazing • Courtesy bus • Fiber optic

Furniture

Part furnished

Kitchen

Fully fitted
Nothing to display.

Security

Entry phone • Alarm system

Parking

Garage • Covered • Private

Orientation

South

Condition

Excellent

New Golden Mile, Costa Del Sol

539 m²

5

80 m²

4

€ 4,300,000

Mere information

Andre ejendomme du måske kunne lide...

Nær strand Havudsigt Egen pool
BAHÍA DE MARBELLA
4
4
544 m²

€ 4,150,000

SIERRA BLANCA
5
5
450 m²

€ 4,195,000

Havudsigt Egen pool
ELVIRIA
4
4
410 m²

€ 4,195,000

close