Apartment with 2 bedrooms and 2 bathrooms of 85m² in Costa Del Sol (N2Z13625)
Description
View original
Til salg er en rummelig og lys 147 m² stor penthouse med to soveværelser og to badeværelser i det boligområde La Calerita i Fuengirola. Lejligheden ligger kun 10 minutters gang fra de omfattende tjenester i centrum af Fuengirola og messeområdet. Den nærmeste købmand (Lidl) ligger lige på den anden side af gaden. Lejligheden har god adgang til kystvejen og motorvejen, hvilket giver nem adgang til lufthavnen og Málaga samt andre byer på Costa del Sol.
Lejligheden ligger på tredje sal i en bygning med elevator og har en stor 62 m2 solrig tagterrasse, der vender mod syd, øst og vest, som får sol hele dagen. Terrassen tilbyder en vidtstrakt udsigt over byen Fuengirola og bjergene. Lejligheden har et fuldt udstyret separat køkken. Ved siden af køkkenet er en stue med adgang til terrassen.
Lejligheden har laminatgulve og indbyggede skabe, samt opvarmning og aircondition. Salgsprisen inkluderer en parkeringsplads i parkeringsgaragen, der ligger under boligbygningen. Der er også et opbevaringsrum i forbindelse med parkeringspladsen. Fællesområdet har en swimmingpool og en have.
Lejligheden er i god stand og klar til indflytning med det samme, og vil blive fraflyttet af ejeren i begyndelsen af maj. Lejligheden er egnet til både permanent og feriebolig.
Kom og kend lejligheden bedre ved at booke en privat fremvisning!


