skip to Main Content

Apartment with 3 bedrooms and 2 bathrooms of 100m² in Costa Del Sol (N2Z1552X)

Description

Automatisk oversættelse ved hjælp af AI
View original

LA QUINTA GOLF, MARBELLA / BENAHAVÍS
Ferieudlejning tilladt af fællesskabet.
Velkommen til ARCOS 11 - en raffineret bolig beliggende i hjertet af Costa del Sols mest prestigefyldte golfområde. Denne exceptionelle, fuldt renoverede lejlighed med tre soveværelser og to badeværelser (oprindeligt konfigureret som en to-soveværelses, to-badeværelses) tilbyder en sømløs blanding af moderne elegance og rolige naturlige omgivelser, med betagende udsigt over en lille stille sø og frodige palmelinede landskaber i det eftertragtede La Quinta i Benahavís.

Ejendommen er omhyggeligt redesignede og udstråler understated luksus og ubesværet sofistikering. Badet i naturligt lys, den åbne stue har en moderne, fuldt udstyret køkken med premium Bosch apparater. Gulv-til-loft glasdøre i stuen skaber en sømløs indendørs-udendørs sammenhæng og åbner ud til en vidunderlig terrasse - et idyllisk sted til elegant middag og afslappet underholdning mod en baggrund af bølgende bakker, multi-million-euro villaer, og beskyttede panoramiske udsigter, der vil forblive uforstyrrede.

Master suite er et roligt, privat tilflugtssted, der har skræddersyede indbyggede skabe og et smukt indrettet badeværelse med brusekabine. To ekstra soveværelser giver fleksibilitet og stil; begge gæsteværelser deler et moderne badeværelse, mens det tredje soveværelse er perfekt som et stilfuldt hjemmekontor, gæsteværelse eller omklædningsrum.

Renoveringen, afsluttet i april 2026, er udført til høj standard, med ingen detaljer overset. Opgraderinger inkluderer splinternyt klimaanlæg, døre, skabe, terrassefinish, VVS og elektriske systemer - og leverer et indflytningsklart hjem af exceptionel kvalitet.

Beliggende i et lukket samfund, kan beboere nyde adgang til to swimmingpools og privat fælles parkering. Arcos de La Quinta er ideelt placeret cirka 500 meter fra det prestigefyldte Westin Hotel og La Quinta Golf Club & Spa og dens 27-huls golfbane. Puerto Banús ligger kun 10 minutters kørsel væk, mens fem af regionens mest berømte golfbaner - La Quinta, Los Arqueros, Los Naranjos, Las Brisas og Aloha - alle er inden for nem rækkevidde.

Designet af den tre-dobbelte verdensmester og Ryder Cup-mester Manuel Piñero, er La Quinta Golf en af de mest attraktive golfklubber i området og er velegnet til alle spillerniveauer. La Quinta Golf Club har 27 huller delt op i 3 baner med ni huller hver.

Bemærk venligst: bygningen har ikke elevator. Lejlighed på første sal.

En sjælden mulighed for at eje et omhyggeligt lavet hjem i et af Marbellas mest eftertragtede områder.

Setting

Frontline golf • Close to golf • Close to town

Views

Panoramic • Garden • Lake

Features

Covered terrace • Fitted wardrobes • Private terrace • Ensuite bathroom • Marble flooring • Double glazing

Furniture

Fully furnished

Kitchen

Fully fitted

Utilities

Electricity • Drinkable water

Security

Gated complex

Parking

Covered • Open • More than one • Communal

Orientation

East

Condition

Excellent • Recently renovated • Recently refurbished

La Quinta, Costa Del Sol

100 m²

2

15 m²

3

€ 509,000

Mere information

Andre ejendomme du måske kunne lide...

SELWO
2
2
98 m²

€ 485,000

Nær strand Bjergudsigt
FUENGIROLA
2
2
108 m²

€ 485,000

Nær strand Havudsigt
SAN PEDRO DE ALCÁNTARA
3
2
127 m²

€ 485,000

close