skip to Main Content

Apartment with 2 bedrooms and 2 bathrooms of 106m² in Costa Del Sol (N2Z34424)

Description

Automatisk oversættelse ved hjælp af AI
View original

Beliggende i det eftertragtede område Calanova Golf, tilbyder denne smukt opgraderede duplex penthouse i La Cala Hill Club en blanding af komfort, privatliv og betagende panoramaudsigter.

Ejendommen har en fremragende sydøstlig orientering, hvilket giver den en usædvanlig lys og hævet placering inden for urbaniseringen. Fra sine terrasser kan du nyde de fantastiske udsigter, der strækker sig over Middelhavskysten og de omkringliggende bjerge - perfekt til både afslappende morgener og solnedgangsaftener.

Indenfor er lejligheden omhyggeligt moderniseret med et nyt køkken, opdaterede fliser og smagfulde afslutninger overalt, hvilket skaber en frisk og moderne opholdsstue. Planløsningen er både praktisk og indbydende: hovedniveauet byder på et velproportioneret soveværelse samt stue- og spiseområder, mens øverste etage er dedikeret til en rummelig master suite med eget badeværelse og privat balkon - et ideelt tilflugtssted med virkelig spektakulære udsigter.

Beboere i La Cala Hill Club nyder godt af en række faciliteter på stedet, herunder daglig reception og sikkerhed, et fuldt udstyret fitnesscenter, jacuzzi og to poolområder, der alle er placeret for at maksimere de betagende omgivelser.

Ejendommen inkluderer også privat parkering og et opbevaringsrum, hvilket tilføjer bekvemmelighed til dens liste af funktioner.

Beliggenhed er også et fremhævet aspekt: kun 2 minutters kørsel til Calanova Golf Club, 5 minutter til det livlige centrum og strande i La Cala de Mijas og kun 25 minutter fra Málaga Lufthavn, hvilket gør det perfekt til både permanent ophold og feriebrug.

Dette er en sjælden mulighed for at eje en fremtrædende penthouse i et roligt, men veltilsluttet miljø på Costa del Sol.

Setting

Close to golf • Close to shops • Close to sea • Urbanisation

Views

Sea • Mountain • Golf • Country • Panoramic

Features

Covered terrace • Lift • Fitted wardrobes • Private terrace • Wifi • Gym • Storage room • Utility room • Ensuite bathroom • Jacuzzi • Double glazing • 24 hour reception • Fiber optic

Furniture

Fully furnished

Kitchen

Fully fitted

Utilities

Electricity • Drinkable water • Telephone

Security

Gated complex • Electric blinds • 24 hour security

Parking

Underground • Garage • Covered • Private

Orientation

South east

Condition

Excellent • Recently renovated

La Cala de Mijas, Costa Del Sol

106 m²

2

35 m²

2

€ 535,000

Mere information

Andre ejendomme du måske kunne lide...

SELWO
2
2
101 m²

€ 510,000

Nær strand Bjergudsigt
ESTEPONA
3
2
110 m²

€ 510,000

Nær strand
ESTEPONA
2
2
94 m²

€ 509,000

close