skip to Main Content

House with 4 bedrooms and 4 bathrooms of 596m² in Costa Del Sol (N2Z42662)

Description

Automatisk oversættelse ved hjælp af AI
View original

Ny udvikling: Priser fra €3.495.000 til €3.495.000. [Soveværelser: 4] [Badeværelser: 4] [Bygget størrelse: 596m2].
Beliggende inden for det eksklusive lukkede samfund Monte Mayor i Benahavís, repræsenterer denne villa den perfekte kombination af moderne arkitektur, privatliv og natur. Omkranset af middelhavslandskaber, grønne bakker og spektakulære åbne udsigter over havet og bjergene, nyder denne villa en af de mest fredelige og eksklusive omgivelser på Costa del Sol. Monte Mayor er kendt for sin 24-timers sikkerhed, lavt beboelsestæthed og store private grunde, der tilbyder en sofistikeret og diskret livsstil kun en kort køretur fra Marbella, Puerto Banús, prestigefyldte golfbaner, strandklubber, fine restaurant og internationale skoler.

Villaen ligger på en grund på 2.275 m² og tilbyder 596 m² bygningsareal fordelt over to elegante niveauer, med i alt 4 soveværelser, 4 badeværelser og et gæstetoilet.

Denne moderne villa tilbyder en raffineret fortolkning af middelhavslivsstilen. Defineret af rene arkitektoniske linjer, generøse volumener og store glasoverflader, er boligen designet til at skabe en naturlig forbindelse mellem arkitekturen, landskabet og lyset.

Villaen er fordelt over to elegante etager, hvor store panoramavinduer og glasbalustre åbner de indre rum mod det omgivende grønne område og bjergudsigter. Naturligt lys strømmer ind i hvert rum, mens der opretholdes en atmosfære af privatliv og ro.

De opholdsarealer strækker sig naturligt ud til rummelige terrasser og udendørs loungeområder, hvilket skaber en sømløs overgang mellem indendørs og udendørs liv. En spektakulær swimmingpool ser ud til at svæve over haven og giver den perfekte ramme for at slappe af og nyde det middelhavsagtige klima.

Omkranset af frodig vegetation byder villaen på et fredeligt tilflugtssted, hvor arkitektur og natur eksisterer i harmoni. Sofistikerede materialer forbedrer dens moderne design og skaber en bolig for dem, der søger skønhed, privatliv og en exceptionel livsstil på Costa del Sol.

Setting

Country • Mountain pueblo • Close to golf • Close to shops • Close to schools • Urbanisation

Views

Sea • Mountain • Panoramic • Garden

Features

Covered terrace • Private terrace • Storage room • Ensuite bathroom • Double glazing
Nothing to display.

Security

Gated complex • 24 hour security

Parking

Private

Condition

New construction

Benahavís, Costa Del Sol

596 m²

4

0 m²

4

€ 3,495,000

Mere information

Andre ejendomme du måske kunne lide...

Golfudsigt Egen pool
CASARES
4
4
554 m²

€ 3,600,000

Nær by Bjergudsigt Egen pool
BENAHAVÍS
4
4
549 m²

€ 3,395,000

Nær strand Egen pool
MARBESA
4
4
400 m²

€ 3,495,000

close