skip to Main Content

House with 4 bedrooms and 6 bathrooms of 256m² in Costa Del Sol (N2Z5434X)

Description

Automatisk oversættelse ved hjælp af AI
View original

Beliggende i det eksklusive gated community Treetops i San Pedro de Alcántara, Marbella, tilbyder denne moderne halvanden villa privatliv, komfort og smukke åbne udsigter i en fredelig naturlig omgivelser. Bygget i 2023, er ejendommen inden for gåafstand til San Pedro by, stranden, fitnesscentre, restauranter og alle dagligdags faciliteter, samtidig med at den ligger tæt på golfbaner og internationale skoler.
Villaen har 4 soveværelser og 4 badeværelser, med cirka 256 m² bygget på en grund på 374 m². Dens forhøjede placering og vestvendte orientering giver naturligt lys hele dagen, samt fantastiske solnedgangsudsigt over bjergene og delvis havudsigt.
Designet til nem indendørs og udendørs liv, tilbyder hjemmet et lyst åbent køkken og opholdsområde med en indbygget vinkøler, hvilket skaber det perfekte rum for familier, til underholdning af gæster eller til at nyde ferier i Marbella. Store terrasser og en privat have giver mulighed for at bygge en privat pool eller jacuzzi, ideel til at nyde Costa del Sol livsstilen året rundt.
Yderligere funktioner inkluderer gulvvarme, luksuriøse interiører, nye solpaneler, kvalitetsoverflader i hele bygningen, og to parkeringspladser i kælderen med direkte adgang til ejendommen, inklusive en ladestation til elbiler.
Beboerne i Treetops nyder fremragende fælles faciliteter, herunder svømmebassiner, et fuldt udstyret fitnesscenter og sociale områder, alt sammen inden for et sikkert og fredeligt miljø.
Kun en kort køretur fra Puerto Banús og anerkendte golfbaner som Guadalmina, er denne ejendom en fantastisk mulighed for at nyde moderne livsstil i en førsteklasses beliggenhed i Marbella.

Setting

Frontline golf • Close to golf • Close to port • Close to shops • Close to sea • Close to town • Close to schools

Views

Sea • Mountain • Golf • Country • Panoramic • Garden

Features

Covered terrace • Fitted wardrobes • Near transport • Private terrace • Solarium • Wifi • Gym • Storage room • Utility room • Ensuite bathroom • Barbeque • Double glazing • Domotics • Basement • Fiber optic

Furniture

Fully furnished

Kitchen

Partially fitted • Kitchen-lounge

Utilities

Solar water heating

Security

Gated complex • Electric blinds • Entry phone • Alarm system

Parking

More than one • Private

Orientation

South west

Condition

Excellent • New construction

San Pedro de Alcántara, Costa Del Sol

256 m²

6

156 m²

4

€ 1,395,000

Mere information

Andre ejendomme du måske kunne lide...

Havudsigt
THE GOLDEN MILE
3
5
230 m²

€ 1,350,000

Nær strand Havudsigt Egen pool
CALAHONDA
6
6
550 m²

€ 1,390,000

Nær by Havudsigt Egen pool
ESTEPONA
5
5
400 m²

€ 1,378,000

close