skip to Main Content

House with 5 bedrooms and 5 bathrooms of 639m² in Costa Del Sol (N2Z63206)

Description

Automatisk oversættelse ved hjælp af AI
View original

Konstrueret som et arkitektonisk mesterværk, der fusionerer essensen af Usonian design med moderne andalusisk elegance, repræsenterer denne frie villa en enestående mulighed for at skabe en virkelig unik bolig på en af de mest eksklusive steder på Costa del Sol. Ejendommen er i øjeblikket under opførelse og tilbyder muligheden for at tilpasse finish og indre detaljer, så de passer til en sofistikeret og grundlæggende middelhavslivsstil.

Fordelt over tre niveauer og med 483 m² boligareal på en generøs grund på 1.368 m², er ejendommen designet til at maksimere rummelighed, lys og forbindelse til det ydre. Det imponerende dobbelthøje entreeområde, ledsaget af en elegant udkragende spiraltrappe, giver et skulpturelt præg og en arkitektonisk tilstedeværelse, som sjældent findes på nutidens marked.

Den indvendige planløsning inkluderer fem soveværelser med eget badeværelse, designet som private og rolige rum, hvor naturligt lys og udsigt indtager en central placering. Det åbne køkken integreres problemfrit med de sociale områder for at skabe flydende og moderne miljøer, der er ideelle til både daglig nød og underholdning af gæster i en sofistikeret, men afslappet atmosfære.

De udendørs områder supplerer ejendommens arkitektoniske stil med et omhyggeligt designet landskab inspireret af den traditionelle andalusiske have. Den private pool, panoramaterrasserne og solariumet tilbyder åbne udsigtspunkter til det Middelhav, bjergene og ejendommens naturlige omgivelser, hvilket skaber en konstant følelse af privatliv og ro.

Villaen inkluderer også en underjordisk garage til to køretøjer, rigelige opbevaringsområder og en struktur designet til at rumme moderne finish og teknologier. Ejendommen er skabt til købere, der værdsætter arkitektur, emotionelt design og potentialet til at skabe en ikonisk bolig i Marbella.

Views

Sea • Mountain

Features

Private terrace • Storage room

Furniture

Not furnished
Nothing to display.
Nothing to display.

Marbella, Costa Del Sol

639 m²

5

156 m²

5

€ 2,750,000

Mere information

Andre ejendomme du måske kunne lide...

Havudsigt Egen pool
TORREMOLINOS
5
5
626 m²

€ 2,650,000

Nær strand Havudsigt Egen pool
ESTEPONA
6
4
711 m²

€ 2,675,000

Nær golf Egen pool
LA CALA GOLF
4
4
544 m²

€ 2,650,000

close