skip to Main Content

House with 3 bedrooms and 3 bathrooms of 242m² in Costa Del Sol (N2ZX250Z)

Description

Automatisk oversættelse ved hjælp af AI
View original

Ny udvikling: Priser fra €1,014,000 til €2,200,000. [Soveværelser: 3 - 4] [Badeværelser: 3 - 4] [Bygget størrelse: 225m2 - 260m2].
Beliggende inden for det eksklusive La Reserva de Sotogrande, er denne exceptionelle udvikling placeret i et område kendt for sin sikkerhed, ro og raffinerede livsstil. Området tilbyder en unik kombination af prestigefyldte sports-, sociale og uddannelsesmæssige faciliteter, der skaber et ideelt miljø for sofistikeret liv.

Projektet er placeret ved siden af La Cañada Golf Club og kun få minutter fra Real Club Valderrama, Sotogrande Marina og den lokale rideskole, hvilket giver beboerne mulighed for at nyde udendørs aktiviteter året rundt. Sotogrande nyder godt af mere end 300 solskinsdage om året, hvilket gør det til en ideel destination for både ferieophold og permanent bolig. Inden for La Reserva er også den prestigefyldte Sotogrande International School, der er anerkendt som en af landets førende internationale skoler.

Udviklingen består af 49 boliger, hver med privat swimmingpool og have, fordelt på tre forskellige typologier:
• 19 Patio Homes (3-værelses rækkehuse)
• 24 Garden Homes (4-værelses halvfjerds huse)
• 6 Individual Villas (4-værelses fritliggende villaer)

Designet til at tilbyde generøse opholdsområder og en problemfri indendørs-udendørs forbindelse, har hjemmene:
• Bygget område: 242 - 318 m²
• Indendørs gulvplads: 242 - 317 m²
• Terrasser: 33 - 69 m²
• Private haver: 82 - 1,000 m²

Byggeriet er i øjeblikket i gang, med færdiggørelse planlagt til marts 2028.

Setting

Frontline golf • Close to golf • Close to shops • Close to town • Close to schools • Close to forest • Urbanisation

Views

Golf • Country • Panoramic • Garden • Pool • Forest

Features

Fitted wardrobes • Private terrace • Storage room • Utility room • Ensuite bathroom • 24 hour reception

Furniture

Not furnished

Kitchen

Fully fitted • Kitchen-lounge

Utilities

Photovoltaic solar panels • Solar water heating

Security

Gated complex • Entry phone • 24 hour security • Safe

Parking

Covered • Street • More than one • Private • Ev charge point

Condition

New construction

Sotogrande, Costa Del Sol

242 m²

3

32 m²

3

€ 1,014,000

Mere information

Andre ejendomme du måske kunne lide...

Nær by Havudsigt
CALANOVA GOLF
4
3
244 m²

€ 970,000

Nær strand Havudsigt Egen pool
FUENGIROLA
3
3
170 m²

€ 1,030,000

Nær strand Havudsigt
FUENGIROLA
3
3
171 m²

€ 995,000

close