House with 5 bedrooms and 3 bathrooms of 397m² in Costa Del Sol (N2ZX3412)
Description
View original
En magisk villa i en unik stil, bygget af natursten, hvilket gør den enestående i området. Den respekterer sine omgivelser og ligger i La Montua, kun 5 minutter fra centrum af Marbella, men nyder godt af en af de få rolige pletter i byen, omgivet af natur. Området betragtes som hurtigt udviklende på grund af udsigten, nærheden og fremtidige projekter.
Huset blev bygget i 1960'erne og blev udvidet i 1999. Denne tilbygning omfattede en større stue med pejs, et åbent køkken og en rummelig terrasse med udsigt til Afrika. Der er også et badeværelse med bruser og to soveværelser, der er meget kølige om sommeren og varme om vinteren takket være de isolerede stenvægge med kork. Pejsen opvarmer både stuen og Oberste etage.
På førstesalen findes der et meget rummeligt soveværelse med eget badeværelse og klædeskab, samt et andet rum, der kan bruges som kontor eller et andet klædeskab. Begge værelser har adgang til en stor terrasse med havudsigt.
Havelaget byder på en helt uafhængig lejlighed med køkken og eget badeværelse, samt to opbevaringsrum.
Den modne, naturlige have har frugttræer og planer om en swimmingpool, samt to parkeringsområder, der kan dækkes med en pergola.
Solpaneler vil hjælpe med at reducere elforbruget.
Villalen ligger kun 5 minutters kørsel fra Marbella centrum og La Cañada Shopping Center, og 10 minutter fra stranden.


