skip to Main Content

House with 6 bedrooms and 7 bathrooms of 967m² in Costa Del Sol (N2104X50)

Description

Automatisk oversættelse ved hjælp af AI
View original

En exceptionel golfvilla beliggende i det meget eftertragtede område El Paraíso Medio, som indtager en privilegeret position ved siden af El Paraíso Golfbane, mens den nyder smukke udsigter over de landskabsplejede haver og bjergene derudover. Villaen ligger også bekvemt inden for gåafstand til butikker, restauranter og stranden, hvilket gør det til en sjælden mulighed i et af Costa del Sols mest etablerede boligområder.

Beliggende på en generøs 1.961 m² grund med et substantial bygget område på 967 m² tilbyder denne imponerende bolig seks dobbeltværelser og syv badeværelser fordelt på tre niveauer. Oprindeligt bygget i 1999, har villaen været meget velholdt og forbliver i god stand, samtidig med at den også tilbyder en fremragende potentiale for renovering, modernisering eller total ombygning.

En rummelig entré forbinder hovedområderne i villaen, med en smukt snoet trappe der fører til øverste etage, hvor der er to store soveværelsessuiter. Begge har eget badeværelse med badekar og bruser, walk-in garderober og private terrasser, som skaber rummelige og private Boliger på øverste niveau.

Villaen har et stort køkken, adskilt fra hovedopholdsområderne og designet med sit eget udendørs siddeområde, hvilket skaber et vidunderligt rum til afslappet spisning og underholdning. Spisestuen og opholdsområderne er generøst dimensionerede, lyse og rummelige, alle der åbner direkte ud til den udendørs terrasse for en problemfri indendørs-udendørs livsstil.

Hovedniveauet inkluderer også to store og lyse dobbeltværelser og tre badeværelser, hvilket et af soveværelserne åbner direkte op til terrassen.

Ejendommen tilbyder også store terrasser, smukt landskabsplejede haver og en privat udendørs swimmingpool. Hovedhaven og terrasseområdet giver en fredelig og privat ramme, med smukke udsigter til de landskabsplejede grunde og bjergene bagved.

Underetagen inkluderer en garage til flere biler, vinkælder, kontor, spilleværelse/bibliotek, walk-in opbevaringsrum, vaskerum og et ekstra dobbeltværelse og badeværelse. Der er også en selvstændig lejlighed, som kan bruges som uafhængigt gæsteovernatningssteds eller personale kvarterer, hvilket tilføjer yderligere fleksibilitet til ejendommen.

Yderligere funktioner inkluderer CCTV-kameraer overalt på ejendommen, fremragende privatliv og flere områder, der kan tilpasses moderne luksusliv.

Med sin privilegerede golfposition, gåafstand til faciliteter og stranden, imponerende bygget størrelse, generøs grund og betydelig mulighed for at tilføje værdi, repræsenterer denne villa en fremragende investeringsmulighed. Uanset om den renoveres til en luksuriøs familiebolig, moderniseres til videresalg eller totalsaneres, tilbyder ejendommen en exceptionel mulighed i et af Costa del sols mest eftertragtede og velbeprøvede boligområder.

Setting

Frontline golf • Close to golf • Close to shops • Close to sea • Close to town • Close to schools

Views

Mountain • Golf • Garden

Features

Covered terrace • Near transport • Private terrace • Wifi • Games room • Guest apartment • Guest house • Storage room • Utility room • Ensuite bathroom • Marble flooring • Staff accommodation • Basement

Furniture

Not furnished

Kitchen

Fully fitted
Nothing to display.

Security

Electric blinds • Entry phone • Alarm system

Parking

Garage • More than one • Private • Ev charge point

Orientation

West

Condition

Good

El Paraiso, Costa Del Sol

967 m²

7

0 m²

6

€ 4,600,000

Mere information

Andre ejendomme du måske kunne lide...

Nær by Golfudsigt Egen pool
GUADALMINA ALTA
6
6
995 m²

€ 4,495,000

Nær golf Egen pool
LOS FLAMINGOS
6
6
890 m²

€ 4,436,000

Nær golf Havudsigt Egen pool
LOS FLAMINGOS
6
6
520 m²

€ 4,500,000

close